Zaplecze sportowe LKS Mordarka zostanie zmodernizowane

W październiku br. mialo miejsce przekazanie promesy przez wiceministra Andrzeja Guta-Mostowego w zakresie modernizacji obiektów sportowych w ramach programu „Sportowa Polska 2023”. Promesę dla Gminy Limanowa odebrał Jan Skrzekut Wójt Gminy Limanowa przy uczestnictwie wykonawcy zadania Jana Wojtasa.

Zaplecze sportowe LKS Mordarka zostanie zmodernizowane

Gmina Limanowa otrzymała środki w wysokości 744 200,00 zł na zadanie pn. „Rozbudowa budynku wielofunkcyjnego w Mordarce wraz z zagospodarowaniem terenu”. Budynek znajduje się na dz. ew. nr 1454 w Mordarce. Jego rozbudowa będzie polegała na całkowitej zmianie układu pomieszczeń w starej części budynku na parterze i wyodrębnieniu w niej szatni, pomieszczenia sędziów, ogólnodostępnej toalety i natrysków. W dobudowywanej części znajdą się pomieszczenia szatni dla zawodników, zaplecze sanitarne, kotłownia, pomieszczenie gospodarcze i klatka schodowa. Na części na piętrze znajdzie się pomieszczenie dla administracji klubu wraz z zapleczem. Rozbudowa obejmie również instalacje wewnętrzne oraz urządzenie miejsc postojowych.


Obiekt wybudowany w 2003 roku przez cały okres użytkowania nie był remontowany (w roku 2018 wykonano drobny remont przeciekających kominów) przez co wymaga gruntownej modernizacji. Budynek projektowano i budowano w czasie, gdy drużyna seniorska LKS Mordarka występowała w rozgrywkach klasy B (najniższa liga piłkarska), a wymagania co do zapleczy sportowych nie były wysokie. W kolejnych sezonach drużyna awansowała do klasy A, a w samym klubie sukcesywnie rosła ilość drużyn młodzieżowych i dziecięcych powodując konieczność zwiększenia pomieszczeń zarówno dla zawodników, jak i dla administracji. Dodatkowo drużyna aspiruje do gry w lidze okręgowej, co wiąże się z koniecznością spełnienia wyższych wymogów dotyczących zaplecza sportowego, co dodatkowo uzasadnia konieczność modernizacji obiektu i dostosowanie budynku do aktualnych potrzeb.


W 2021 roku zostało zlecone wykonanie dokumentacji projektowej rozbudowy i przebudowy budynku, a pod koniec 2022 r. rozstrzygnięto postepowanie przetargowe na realizacje robót budowlanych. Realizacja zadania została zaplanowana na lata 2023-2025, a jego wartość to 2 089 770,00 zł.


Źródło: Gm. Limanowa

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować