"Zero znaczy życie". Sądecka Policja wesprze Kampanię Rooadpol Safety Days

W ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności, który odbędzie się w dniach 16-22 września, policja z różnych krajów Europy przeprowadzi akcję pod hasłem ROADPOL Safety Days.

"Zero znaczy życie". Sądecka Policja wesprze Kampanię Rooadpol Safety Days

Celem tej inicjatywy jest poprawa bezpieczeństwa na drogach i zmniejszenie liczby ofiar wypadków. Polska Policja, w tym funkcjonariusze z sądeckiej drogówki, również weźmie udział w tej kampanii profilaktycznej, organizowanej przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL. Projekt opiera się na koncepcji „wizji zero” - dążeniu do eliminacji ciężkich obrażeń i zgonów w wyniku zdarzeń drogowych w Europie. Aby to osiągnąć, policjanci będą edukować i przypominać wszystkim użytkownikom dróg o ich obowiązku przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Chodzi o to, aby naruszenia i przestępstwa na drogach były uznawane za nieakceptowalne społecznie i aby każdy dbał o swoje życie i życie innych.


Hasło promujące ROADPOL Safety Days w tym roku brzmi #zeromeanslife, czyli „Zero to życie". Policjanci z sądeckiej drogówki będą prowadzić działania zarówno prewencyjne, jak i kontrolne. Będą zwracać szczególną uwagę na takie zagrożenia, jak jazda pod wpływem alkoholu, nadmierna prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie i nieustąpienie pierwszeństwa. Będą także sprawdzać, czy kierowcy i pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa i czy dzieci są odpowiednio zabezpieczone. Ponadto policjanci będą reagować na używanie telefonów komórkowych podczas jazdy i nieprawidłowe zachowanie na przejściach dla pieszych.


Bądźmy ostrożni każdego dnia!


ROADPOL przypomina wszystkim o znaczeniu przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, takich jak:

  • poruszanie się z rozwagą i ostrożnością podczas kierowania samochodem i innymi pojazdami,
  • dostosowywanie prędkości do warunków drogowych i sytuacji na drodze,
  • używanie pasów bezpieczeństwa (zarówno przez kierowców, jak i pasażerów), a podczas jazdy jednośladami kasku,
  • unikanie prowadzenia po spożyciu alkoholu lub narkotyków,
  • niekorzystanie z telefonów komórkowych podczas jazdy,
  • koncentrowanie się na drodze i innych uczestnikach ruchu drogowego.


Więcej o ROADPOL Safety Days tutaj.


Źródło: KMPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować