Akademia Nauk Stosowanych laureatem prestiżowej Nagrody „Made in Poland”

Za nami IV edycja Kongresu Made in Poland. Wydarzenie organizowane w Berlinie ma na celu promocję współpracy gospodarczej oraz wymiany handlowej między Polską a Niemcami, a także docenienie przez Polską Agencję Przedsiębiorczości potencjału polskich producentów, którzy mają istotny wpływ na kształt i rozwój polskiej gospodarki w różnych gałęziach przemysłu oraz instytucji, jednostek samorządu i uczelni wyższych.

Akademia Nauk Stosowanych laureatem prestiżowej Nagrody „Made in Poland”

Miło nam poinformować, że Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu już po raz drugi (wcześniej jako PWSZ w 2021 roku) decyzją Rady Kongresowej została laureatem prestiżowej Nagrody „Made in Poland 2023” w kategorii Instytucje publiczne, uczelnie wyższe, fundacje i jednostki samorządowe.


Ta nagroda to dla nas wielkie wyróżnienie. Jesteśmy jedną z 30 uczelni w Polsce prowadzących naukę na kierunkach praktycznych. Takie uczelnie muszą mieć ścisły związek ze światem biznesu i z pracodawcami. Od lat to nam się bardzo dobrze układa, bo mamy dobrych współpracowników: świetny biznes, który się wciąż rozwija i przyjmuje z otwartymi rękami naszych studentów, a ich prace dyplomowe często są wdrożeniami bezpośrednio do produkcji. To nas wyróżnia. Wraz z pracodawcami staramy się szukać najlepszych rozwiązań, tworzyć ciekawe projekty naukowo-badawcze – podkreśla dr hab. inż. Mariusz Cygnar (prof. ANS) – rektor Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu.


Pytany przez reporterkę „Forum Przedsiębiorczości” o losy absolwentów ANS w Nowym Sączu dodał:


Dziś student jest bardzo wymagający: chce nie tylko zdobywać wiedzę, ale przede wszystkim doświadczenie zawodowe i kwalifikacje, aby móc jak najlepiej wejść na rynek pracy. Prowadzimy Akademickie Biuro Karier i śledzimy losy naszych absolwentów. Około 95 procent z nich znajduje zatrudnienie, co nas bardzo cieszy.


Organizatorem Kongresu i Nagrody „Made in Poland” jest Polska Agencja Przedsiębiorczości, która od 2013 roku organizuje ogólnopolskie spotkania gospodarcze, w tym Polski Kongres Przedsiębiorczości – największe mobilne wydarzenie gospodarcze w kraju.


Źródło: ANS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować