Akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” nad jeziorem Rożnowskim

10 sierpnia br. policjanci i ratownicy WOPR w Bartkowej-Posadowej nad Jeziorem Rożnowskim, w powiecie nowosądeckim, zorganizowali liczne atrakcje dla uczestników letniego wypoczynku z województwa łódzkiego i przypomnieli im podstawowe zasady bezpieczeństwa. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” nad jeziorem Rożnowskim

Spotkanie odbyło się przed siedzibą Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Bratkowej - Posadowej nad Jeziorem Rożnowskim. Dzieci i młodzież przyjechały z województwa łódzkiego i wypoczywają na terenie powiatu limanowskiego. Organizatorem kolonii jest ks. ppor. Jacek Syjud - Kapelan Wojewódzkiego Ośrodka Duszpasterskiego Policji w Łodzi.


Uczestników letniego wypoczynku na Sądecczyźnie przywitał insp. dr Krzysztof Dymura - Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu oraz pan Dariusz Gerhardt - Prezes Sądeckiego WOPR. Następnie dzieci i młodzież mogły skorzystać z atrakcji przygotowanych na tę okazję i wysłuchać cennych rad od policjantów i ratowników m.in. jak być bezpiecznym w czasie wakacji i jak unikać zagrożeń.


W spotkaniu wzięli udział policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, Komendy Powiatowej Policji w Limanowej, Komisariatu Policji w Łososinie Dolnej, Posterunku Wodnego Policji w Rożnowie, a także ratownicy Sądeckiego WOPR. Funkcjonariusze przygotowali także stoisko profilaktyczne z ulotkami i gadżetami dotyczącymi bezpieczeństwa nad wodą oraz przedstawili kilka prostych reguł, jak bezpiecznie przebywać na obszarach wodnych, by do minimum ograniczyć ryzyko wystąpienia wypadków.


Uczestnicy mogli poznać także tajniki pracy technika kryminalistyki i dowiedzieć się, w jaki sposób zabezpiecza się ślady na miejscu zdarzenia. Dla wszystkich przybyłych gości mundurowi zaprezentowali swój sprzęt policyjny, jaki na co dzień wykorzystują w służbie. Największym zainteresowaniem cieszył się policyjny motocykl, na którym najmłodsi chętnie pozowali do zdjęć. Ponadto mogli uzyskać wiele cennych informacji od ratowników WOPR m.in. na temat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej osobom tonącym.


Źródło: KMPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować