Budowa zadaszonego boiska w Trzycierzu dobiegła końca

Wiosną otoczenie boiska ozdobi wyrośnięta trawa, co będzie zwieńczeniem całego projektu. Już teraz obiekt jest gotowy do użytku dla uczniów Szkoły Podstawowej w Trzycierzu oraz młodych entuzjastów piłki nożnej.

Budowa zadaszonego boiska w Trzycierzu dobiegła końca

Boisko ma wymiary 40×20 m i jest całkowicie zadaszone, co umożliwia korzystanie z niego nawet podczas intensywnych opadów deszczu. W okresie letnim, aby zapobiec nadmiernemu nagrzewaniu się wnętrza, przewidziano możliwość częściowego podniesienia zadaszenia. Nawierzchnia boiska wykonana jest ze sztucznej trawy i położona na betonowym podłożu.

Obok bramek zamontowano kosze do koszykówki oraz oświetlenie. Konstrukcja dachu wykonana jest z drewna, co dodaje estetyki całemu obiektowi. Dach pokryty jest dwuwarstwowym materiałem sztucznym, który będzie wypełniany powietrzem. W pobliżu boiska wybudowano również bieżnię.

Gmina otrzymała dofinansowanie na realizację prac od Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu Olimpia w wysokości 1,37 mln zł. Dodatkowo, uzyskano wsparcie na modernizację boiska trawiastego w wysokości około 800 tys. zł z programu „Sportowa Polska”, które również udzieliło Ministerstwo Sportu i Turystyki. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 3,23 mln zł.

Źródło oraz fot. gm. Korzenna. 

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować