Pogoda - Sądeckie.pl7

Dzisiaj jest: 07. 05. 2021
Do końca roku: 238 dni
Jakość Powietrza

Co dalej z budową dworca przy Bulwarze Narwiku?

Co dalej z budową dworca przy Bulwarze Narwiku?

Spółka MPK złożyła w drugiej połowie października pozwolenie na budowę dworca przy Bulwarze Narwiku, łącznie ze wszystkimi załącznikami branżowymi.

 

Teraz władze MPK czekają na odpowiedź z Urzędu Miasta z Wydziału Architektury. Jeżeli będzie zgoda na tą inwestycję to zostanie ogłoszony przetarg na jej wykonanie.

 

Jeśli chodzi o zabudowę kontenerową, to już jest wyłoniony dostawca i do końca stycznia ma nam dostarczyć wiaty i kontenery na dworzec przy Bulwarze Narwiku - informuje prezes Jerzy Leszczyński.

 

Zdaniem władz MPK dworzec jest potrzebny, aby wyprowadzić uciążliwy transport z centrum miasta i żeby Alejami Batorego i wolności w ścisłym centrum jeździły tylko samochody o bardzo niskiej emisji spalin.

 

Plan MPK to wyprowadzić uciążliwy transport z centrum miasta, żeby Alejami Batorego i wolności w ścisłym centrum jeździły tylko samochody o bardzo niskiej emisji spalin, a transport osób, które przyjeżdżają z okolicznych miejscowości, żeby przesiadał się właśnie przy Bulwarze Narwiku na tym dworcu, który będzie pełnił rolę dworca przesiadkowego, czyli przewóz pasażerów i rozwożenie ich po terenie Nowego Sącza - dodaje prezes MPK.

 

Budowa dworca może potrwać kilka miesięcy.

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować