Delegacja z Nowego Sącza z wizytą we włoskim mieście partnerskim Tropea w Kalabrii

Włoska Tropea to miasto partnerskie Nowego Sącza od 2018 roku. W ostatnim tygodniu września delegacja z Polski odwiedziła Tropeę, aby nawiązać bliższą współpracę. Prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel spotkał się z Burmistrzem Tropei Giovanni Macri i omówili plany na przyszłość. Jednym z nich jest wymiana młodzieży, która chce uczyć się języka włoskiego. Drugim jest promocja obu miast jako atrakcyjnych miejsc do życia i prowadzenia biznesu.

Delegacja z Nowego Sącza z wizytą we włoskim mieście partnerskim Tropea w Kalabrii

Delegacja z Nowego Sącza uczestniczyła także w mszy świętej w katedrze Tropei, gdzie modlili się za mieszkańców obu miast. Mszy przewodniczył ksiądz Jerzy Jurkiewicz z Nowego Sącza, który wygłosił kazanie po polsku i włosku. Wśród wiernych byli Polacy mieszkający w Tropei lub odwiedzający to piękne miasto.


Nowy Sącz i Tropea to przykład dobrego partnerstwa między miastami z Europy. Współpraca ta ma na celu rozwój społeczny i gospodarczy obu stron, a także kształcenie młodych ludzi w duchu europejskim. Nowy Sącz i Tropea mają wiele wspólnego: bogatą historię, piękną architekturę, smaczną kuchnię i życzliwych ludzi.


Źródło: UMNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować