Finał WOŚP na nowosądeckim rynku - "zagrają" dla najmłodszych

Finał WOŚP na nowosądeckim rynku - "zagrają" dla najmłodszych

W dniu 13 stycznia 2019 r. w Nowym Sączu zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Środki zebrane w czasie finału zostaną przeznaczone na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

 

Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel objął patronat honorowy nad Finałem WOŚP w Nowym Sączu, natomiast urząd miejski wspiera prace organizacyjne sztabu WOŚP w Nowym Sączu. Nowosądecki sztab WOŚP został założony przez nieformalną grupę społeczników z Nowego Sącza. Wolontariusze nowosądeckiego WOŚP stanowią coraz szersze grono. Na ulicach miasta pojawi się stu wolontariuszy. Finał ruszy o godz. 10.30 pod pomnikiem Mickiewicza na Plantach, skąd wyruszy wymarsz Kolorowego Korowodu Sądeckich Przebierańców. W wymarszu mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy – niekoniecznie w przebraniach. Niemniej dla uczestników w przebraniu przygotowano konkurs – osoby posiadające najbarwniejsze stroje otrzymają nagrody rzeczowe. 

 

Finał odbędzie się w godzinach od 11.00 do 21.00 na płycie rynku. Organizatorzy finału przewidzieli mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych, w tym pokazy i animacje oraz koncerty. Odbędzie się m.in. pokaz umiejętności psów ratowniczych OSP GRS Nowy Sącz, przejażdżki terenówkami z KRT oraz loteria fantowa. W nowosądeckim ratuszu zostanie zorganizowany pokój gier we współpracy z Hobbity.pl. 

 

O 18.00 odbędzie się konkurs „Ściskawa”, polegający na tym, że na określonej powierzchni musi zmieścić się jak najwięcej osób. Nagrodą jest sprzęt medyczny o wartości 50.000 zł dla miejscowej placówki medycznej. 

 

Obecnie w I LO, II LO, ZS Akademickich, Szkole Podstawowej nr 9 i Szkole Podstawowej nr 11 oraz w niektórych innych miejscach w Nowym Sączu znajdują się stacjonarne skarbonki WOŚP, do których można wrzucać datki. 

 

Nowosądeckie placówki medyczne korzystają ze sprzętu specjalistycznego zakupionego i przekazanego przez Fundację WOŚP o łącznej wartości 2.015.533 zł. Podczas zeszłorocznego Finału WOŚP sztab uzbierał rekordową sumę 106.802,23 zł.

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować