Gmina Korzenna sfinansuje budowę przydomowych oczyszczalni

Gmina Korzenna podjęła ważną inicjatywę, aby wspomóc mieszkańców, którzy nie mogą podłączyć swoich domów do sieci kanalizacyjnej.

Gmina Korzenna sfinansuje budowę przydomowych oczyszczalni

Dzięki uchwale przyjętej przez Radę Gminy 5 kwietnia, właściciele gospodarstw będą mogli otrzymać dofinansowanie na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków. To szczególnie ważne dla miejscowości o niskiej gęstości zabudowy, gdzie budowa sieci kanalizacyjnej byłaby ekonomicznie nieuzasadniona.

Gminny program budowy przydomowych oczyszczalni ścieków jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców, których domy nie mogą być podłączone do kanalizacji zbiorczej. Warto podkreślić, że samorząd ma obowiązek finansować przedsięwzięcia związane z ochroną wód. Choć budowa kanalizacji jest systematycznie realizowana na terenie gminy, rozproszona zabudowa sprawia, że nie zawsze można uzyskać dofinansowanie na sieć obejmującą wszystkie domy mieszkalne.

Program skierowany jest wyłącznie do budynków mieszkalnych. Osoby zainteresowane korzystaniem z niego będą musiały spełnić wymagania określone w regulaminie. W ramach tego programu maksymalna kwota dofinansowania wynosi 10 tysięcy złotych, a pieniądze zostaną wypłacone po wybudowaniu oczyszczalni. To ważny krok w kierunku ochrony środowiska i zapewnienia mieszkańcom dostępu do właściwego systemu oczyszczania ścieków.

Uchwała Rady Gminy wraz z regulaminem tutaj.

Źródło: Gm. Korzenna

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować