Gmina Korzenna ze wsparciem finansowym z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Księgozbiór bibliotek szkolnych na terenie gminy Korzenna staje się coraz bardziej atrakcyjny. Dzięki pozyskiwanemu regularnie dofinansowaniu co roku na półkach przybywa nowości wydawniczych. Ten rok pod tym względem zapowiada się także bardzo dobrze.

Gmina Korzenna ze wsparciem finansowym z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Wszystko za sprawą wsparcia, które gmina pozyskała z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021 – 2025. Pomoc w wysokości blisko 25 tys. zł umożliwi sfinansowanie zakupu książek o łącznej wartości 30,6 tys. zł. Pieniądze na wynoszący nieco ponad 6 tys. zł wkład własny zapewni budżet gminy.

Wsparcie zostanie podzielone na kilka placówek oświatowych. – Gdy ogłaszany jest program zwracamy się do szkół o określenie ich zapotrzebowanie i na tej podstawie przygotowujemy wniosek – mówi Kinga Iwańska z Urzędu Gminy Korzenna. Przyznane na ten rok dofinansowanie trafi do pięciu szkół. Najwyższą pomoc w wysokości 15 tys. zł otrzyma SP w Korzennej, w której uczy się najwięcej dzieci. Ponadto SP w Miłkowej i SP w Łęce dostaną po 5 tys. zł, do SP w Posadowej Mogilskiej trafi 3750zł, zaś oddział przedszkolny przy SP w Trzycierzu otrzyma 1875 zł.

Źródło: Gm. Korzenna

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować