Jubileusz 60-lecia Zespołu Szkół im. św. Kingi w Łącku

W tym roku Zespół Szkół im. św. Kingi w Łącku świętuje 60 lat istnienia. To okazja do podsumowania osiągnięć i podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju tej placówki. W piątek 17 listopada odbyła się uroczysta akademia, na której obecni byli przedstawiciele władz powiatowych i gminnych, nauczyciele, pracownicy, uczniowie i absolwenci szkoły.

Jubileusz 60-lecia Zespołu Szkół im. św. Kingi w Łącku

Podczas akademii wręczono odznaczenia Złotego i Srebrnego Jabłka Sądeckiego osobom zasłużonym dla szkoły. Złote Jabłka otrzymali: Maria Pogwizd, Barbara Gałysa-Kulasik, Wiesław Prostko, Stanisław Myjak, Małgorzata Lechowicz, Stanisław Pyrdoł, Małgorzata Kwit i Lucyna Prostko. Srebrne Jabłka otrzymali: Rozalia Szlęk, Agnieszka Pyrdoł, Wanda Dybiec, Anna Skalska, Zofia Czepelak i Małgorzata Faron.


 - Zespół Szkół im. św. Kingi w Łącku to szkoła z tradycją i renomą. Przez 60 lat kształciła młodzież z pasją i zaangażowaniem. Jestem dumny, że mogę reprezentować powiat nowosądecki na tej uroczystości i podziękować wszystkim, którzy tworzyli historię tej szkoły – powiedział przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Roman Potoniec. - Życzę dyrekcji, nauczycielom, pracownikom i uczniom dalszych sukcesów i satysfakcji z pracy. Niech ta szkoła nadal promieniuje wiedzą i wartościami!


Źródło: SPNS, fot. Mariusz Obrzud


Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować