Krynicka Grupa GOPR ma nową siedzibę na Jaworzynie Krynickiej

Krynicka Grupa GOPR może się cieszyć z nowoczesnej siedziby na Jaworzynie Krynickiej. Uroczyste otwarcie odbyło się 12 października z udziałem wielu ważnych gości, m.in. starosty nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego, starosty powiatu Unna Mario Löhra, Mike-Sebastiana Janke – Kreisdirektora – dyrektora Urzędu i Skarbnika oraz Matthäusa Fonsa - zastępcy dyrektora Wydziału Prawnego i Zaopatrzenia.

Krynicka Grupa GOPR ma nową siedzibę na Jaworzynie Krynickiej
To znakomita wiadomość dla wszystkich miłośników gór i narciarstwa, którzy chętnie odwiedzają Sądecczyznę – podkreśla starosta Marek Kwiatkowski. – Jako samorządowcy regularnie wspieramy GOPR i inne służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w naszym regionie. Gratuluję pięknej siedziby!


Nowa stacja terenowa zastąpiła starą, która nie nadawała się do użytku – była w złym stanie technicznym i nie zapewniała odpowiednich warunków pracy. W ostatnich latach ratownicy musieli dojeżdżać ze stacji centralnej w Krynicy-Zdroju. W ubiegłym roku udało im się uzyskać dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego na przebudowę budynku. W nowym obiekcie znajduje się m.in. ambulatorium, gdzie ratownik może udzielić pierwszej pomocy medycznej oraz pokoje, łazienka i aneks kuchenny.


W spotkaniu uczestniczyli także: senator Wiktor Durlak, poseł Patryk Wicher, radna wojewódzka Jadwiga Wójtowicz, Paweł Szczygieł – dyrektor Lasów Państwowych w Krakowie, st. bryg. Paweł Motyka – komendant Miejski PSP i insp. Krzysztof Dymura – komendant miejski Policji. Nie zabrakło również GOPRowców.


Źródło: SPNS, fot. Maria Olszowska

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować