Sądeckie MPEC miejscem zdobywania wiedzy i doświadczenia dla uczniów szkół średnich

Zdobycie doświadczenia zawodowego i nauka od najlepszych to klucz do sukcesu w każdej dziedzinie. W Nowym Sączu uczniowie szkół zainteresowani ciepłownictwem mają taką szansę dzięki współpracy edukacyjnej z Miejskim Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej. To firma, która wykorzystuje nowoczesne technologie i dba o środowisko. Regularnie organizowane praktyki dla uczniów szkół średnich to doskonały sposób na zdobycie praktycznej wiedzy i umiejętności.

Sądeckie MPEC miejscem zdobywania wiedzy i doświadczenia dla uczniów szkół średnich
To nasz obowiązek, aby kształcić młode pokolenie i przekazywać im naszą wiedzę i doświadczenie. Chcemy wspierać edukację i przygotowywać przyszłych pracowników dla naszego przedsiębiorstwa - mówi Paweł Kupczak, prezes MPEC Nowy Sącz. - Ważne jest, aby edukacja była związana z gospodarką i rynkiem pracy, dlatego od lat zapraszamy uczniów szkół średnich na praktyki do naszej firmy - dodaje prezes.


Jednym z partnerów edukacyjnych MPEC jest Zespół Szkół Budowlanych w Nowym Sączu. Umowa na praktyki została podpisana we wrześniu 2022 roku, a obecnie w MPEC uczy się 25 uczniów. To niepowtarzalna okazja do poznania ciepłownictwa i technologii, które wykorzystują odnawialne źródła energii i ograniczają emisję CO2. To także duże wsparcie dla uczniów, którzy w szkole poznają teorię, a w MPEC mogą ją sprawdzić w praktyce.


To przykład dobrego połączenia edukacji i biznesu oraz tworzenia pozytywnej energii, która motywuje młodych ludzi do nauki i pracy zawodowej - podkreśla prezes Paweł Kupczak.


Należy podkreślić, że MPEC Nowy Sącz jest dużym i stabilnym przedsiębiorstwem, dającym zatrudnienie wysokiej klasy specjalistom właśnie z obszaru ciepłownictwa. Bez wątpienia dla wielu młodych osób może to być szansa na budowanie swojej przyszłości tutaj w Nowym Sączu. Tym bardziej, że spółka w ostatnich dniach po raz kolejny potwierdziła, że jest w krajowej czołówce tego typu przedsiębiorstw, uruchamiając nowoczesną, wysokosprawną kogenerację gazową o mocy 6 MW wraz kotłem gazowym o mocy 5 MW. W tym samym czasie MPEC uruchomił drugi kocioł na biomasę o mocy do 3 MW, a dzięki obu inwestycjom osiągnął efektywność energetyczną. To oznacza, że energia odnawialna stanowi więcej niż 50% źródeł energii w produkcji ciepła.


Źródło: MPEC

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować