Niecodzienna akcja strażaków w Krynicy-Zdroju

2 marca o godzinie 11:26 zastęp Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej (JRG) w Krynicy Zdroju otrzymał dyspozycję do działań w okolicach ulicy Leśnej. Miejsce zdarzenia znajdowało się w terenie leśnym, przy stromym zboczu stoku narciarskiego, częściowo pokrytym śniegiem, co utrudniało bezpośredni dojazd strażaków.

Niecodzienna akcja strażaków w Krynicy-Zdroju

Po przybyciu na miejsce strażacy zauważyli, że kozioł sarny był uwięziony w siatce leśnej, a jego poroże i kończyny były zaplątane w materiał. W okolicach miejsca zdarzenia widoczne były ślady podejmowanych przez zwierzę prób uwolnienia się. Z uwagi na widoczne rany w okolicach głowy i poroża, strażacy natychmiast poinformowali weterynarza.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Następnie okryto kocem zwierzę i utrzymywano je tak, aby ograniczyć jego ruch i uniknąć powstawania kolejnych ran. Za pomocą noża odcięto siatkę z tkaniny, która przyczepiona była do poroża i kończyn. Okazało się, że widoczne krwawienia i rany były powierzchowne.

Strażacy skonsultowali się telefonicznie z lekarzem weterynarii. W trakcie rozmowy na miejsce przybył również leśniczy z koła łowieckiego, który potwierdził, że rany są powierzchowne i zalecił wypuszczenie zwierzęcia. W związku z tym kozioł sarny został wypuszczony do lasu. Po odejściu strażaków zwierzę oddaliło się w stronę lasu. Cała akcja trwała ponad godzinę.

Fot. JRG Krynica Zdrój


Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować