Niepodległa do hymnu!

Moja niepodległa, twoja niepodległa, nasza niepodległa! Uczcijmy razem fakt, że 105 lat temu Polska odzyskała niepodległość. 11 listopada w samo południe zaśpiewajmy razem Mazurka Dąbrowskiego.

Niepodległa do hymnu!
11 listopada to dla nas wszystkich rocznica zwycięstwa wywalczonego wielkim poświęceniem. To dzień będący dla nas symbolem fundamentalnych wartości, jakimi są wolność i niepodległość. Zachęcam wszystkich Małopolan do włączenia się w akcję „Niepodległa do Hymnu”. Już w najbliższą sobotę, w samo południe zaśpiewajmy razem Mazurka Dąbrowskiego - zachęca marszałek Witold Kozłowski.


To już 6. edycja akcji „Niepodległa do Hymnu”. Jak co roku Biuro „Niepodległa” zaprasza do włączenia się we wspólne śpiewanie Hymnu Polski. Wykonajmy hymn wszyscy razem, bez względu na to gdzie będziemy, 11 listopada w samo południe.


Od 2018 roku, gdy zainicjowano tę akcję wzięło w niej udział prawie 1000 podmiotów, które zorganizowały wspólne śpiewanie na 6 kontynentach. Od tamtej pory co roku pokazujemy, że jesteśmy jedną biało-czerwoną rodziną i świętujemy razem jedno z najpiękniejszych polskich świąt.


Każdego Polaka, w kraju i za granicą, nad morzem i na szczytach gór, w malutkich wsiach i największych metropoliach, zachęcamy do śpiewania wraz z przyjaciółmi, rodziną, współlokatorami, sąsiadami, z akompaniamentem lub bez. Ty też przyłącz się do akcji i wspólnie z nami zaśpiewaj hymn!


Na mapie wydarzeń można znaleźć miejsca, gdzie wykonywany i śpiewany będzie hymn 11 listopada. Zachęcamy też do dodawania miejsc, w których Wy będziecie śpiewać Mazurka! Wszystkich, którzy zamierzają wziąć udział we wspólnym śpiewaniu hymnu zachęcamy do umieszczenia zdjęć i filmików w mediach społecznościowych z hasztagiem #niepodlegladohymnu.


Źródło: UMWM

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować