Nowoczesna serwerownia w ANS w Nowym Sączu

a Wydziale Nauk Inżynieryjnych ANS w Nowym Sączu odbywa się obecnie proces wdrażania nowoczesnej pracowni komputerowej oraz serwerowni wyposażonej w zaawansowany klaster GPU oparty na kartach Nvidia TESLA.

Nowoczesna serwerownia w ANS w Nowym Sączu

Pracownia jak i serwerownia będą dostępne dla naszych studentów oraz pracowników naszego Wydziału od następnego semestru, oferując swoje zasoby obliczeniowe w prowadzeniu min. zajęć z grafiki komputerowej i sztucznej inteligencji (AI). Zastosowane tu zostały wysokowydajne stacje robocze. Potężne wielordzeniowe procesory, karty graficzne z najwyższej obecnie półki, jak i wyposażenie jednostek w 64GB pamięci RAM sprawić mają, że będzie to idealne miejsce dla studentów chcących zajmować się tematyką związaną z projektowaniem graficznym, modelowaniem 3D, animacją i tworzeniem gier komputerowych. Dodatkowo nasze pracownie będą oferować dostęp do oprogramowania branżowego, co umożliwi studentom zdobycie praktycznego doświadczenia z narzędziami, które spotkają w przyszłej pracy zawodowej.

Przygotowywana serwerownia jest zaprojektowana do obsługi zadań wymagających wysokiej wydajności obliczeniowej oraz dużych symulacji i projektów związanych z głębokim uczeniem. Klaster GPU Nvidia TESLA zapewnia wyjątkową moc obliczeniową, umożliwiając realizację intensywnych zadań, takich jak trening głębokich sieci neuronowych, analiza dużych zbiorów danych i skomplikowane symulacje. Serwerownia jest również zaprojektowana z myślą o skalowalności, co pozwala na obsługę rosnącej liczby projektów badawczych i potrzeb obliczeniowych zapewniając, że infrastruktura pozostaje aktualna i zdolna do sprostania przyszłym wymaganiom. Serwerownia będzie skonfigurowana do zdalnego dostępu, co umożliwi studentom i pracownikom korzystanie z jej zasobów z dowolnego miejsca. Dzięki zaawansowanym narzędziom do zarządzania zasobami, użytkownicy mogą efektywnie przydzielać zasoby obliczeniowe, zapewniając optymalną wydajność i minimalizując przestoje.

Utworzenie tych nowych obiektów podkreśla nasze zaangażowanie w zapewnienie najwyższego poziomu jakości edukacji. Poprzez integrację nowoczesnej technologii z naszym programem nauczania, wyposażamy naszych studentów w umiejętności i wiedzę niezbędną do osiągania sukcesów w szybko rozwijających się dziedzinach informatyki takich jak grafika komputerowa i sztuczna inteligencja. Nowe pracownie i serwerownia zapewniają studentom bezcenne doświadczenie praktyczne, łącząc teoretyczną wiedzę z praktycznym doświadczeniem. Te obiekty będą służyć jako ośrodek badań i innowacji, przyciągając utalentowanych studentów i pracowników naukowych, którzy są pasjonatami przekraczania granic technologii.

Katedra Informatyki na Wydziale Nauk Inżynieryjnych ANS w Nowym Sączu jest zdeterminowana, aby wspierać środowisko doskonałości i innowacji. Dzięki wprowadzeniu nowoczesnych pracowni komputerowych i serwerowni z klastrem GPU, jesteśmy na dobrej drodze, aby stać się wiodącym ośrodkiem edukacji i badań w dziedzinie informatyki i sztucznej inteligencji. Zapraszamy przyszłych studentów i pracowników naukowych do dołączenia do nas i skorzystania z tych wyjątkowych zasobów, gdy wspólnie wkroczymy w ekscytującą przyszłość eksploracji i odkryć technologicznych.

Źródło: ANS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować