Pogoda - Sądeckie.pl

30

Dzisiaj jest: 30. 11. 2021 Do końca roku: 31 dni
Jakość Powietrza:

Nowy zawodnik Sandecji

Nowy zawodnik Sandecji

Umowę do końca sezonu z opcją przedłużenia podpisał z zespołem Sandecji Kornel Osyra. 28-letni obrońca w przeszłości bronił barw m.in. Zagłębia Lubin, Piasta Gliwice czy Podbeskidzia Bielsko-Biała.

Kornel Osyra urodził się 7 lutego 1993 roku w Brzegu Dolnym, gdzie rozpoczynał swoją przygodę z piłką. Następnie przeniósł się do Zagłębia Lubin, najpierw występował w drużynach młodzieżowych, następnie w Młodej Ekstraklasie, by ostatecznie zostać włączonym do kadry pierwszego zespołu, jednak nie zaliczył debiutu w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Po transferze do Piasta Gliwice rozpoczął regularne granie w Ekstraklasie, w barwach tej drużyny wystąpił 61 razy.


Po czterech sezonach spędzonych w Gliwicach Kornel przeniósł się do Bruk-Betu Termalica Nieciecza, gdzie rozegrał bardzo dobry sezon, w którym 31-krotnie pojawiał się na boisku, zdobywając dwie bramki. Następnie nasz nowy nabytek zakładał koszulkę Miedzi Legnica oraz Podbeskidzia Bielsko-Biała. Łącznie w Ekstraklasie rozegrał 114 spotkań, strzelając sześć bramek.


Źródło: MKS Sandecja

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować