Pogoda - Sądeckie.pl28

Dzisiaj jest: 28. 02. 2021
Do końca roku: 306 dniOd 1 września dodatkowe autobusy MPK na rok szkolny

Od 1 września dodatkowe autobusy MPK na rok szkolny

Od 1 września więcej autobusów MPK pojawi się na liniach najbardziej uczęszczanych przez dzieci i młodzież. Mowa o linii 7 i 23 w godzinach porannych.

 

Bardzo się cieszę, że Zarząd Spółki odpowiedział pozytywnie na moją propozycję, na mój pomysł, aby więcej autobusów pojawiło się od 1 września w liniach wykorzystywanych głównie przez młodzież i dzieci uczące się, czyli na liniach 7 i 23. Zagęszczamy tam liczbę autobusów w godzinach porannych i każdy autobus, gdzie będą te dzieci preferowane będzie oznaczony specjalną tablicą. Bardzo się cieszę, że dla bezpieczeństwa naszej młodzieży i dzieci staramy się poprawić ich komfort jazdy w środkach publicznej komunikacji - powiedział Ludomir Handzel.

 

To bardzo dobry pomysł. Zarząd pozytywnie rozpatrzył prośbę prezydenta. Zwiększamy linię 7 i 23. Będą jeździły co 10 minut ze specjalnymi tablicami. Tu apel do mieszkańców od spółki MPK, jeżeli na przystanku będą stały osoby, to w pierwszej kolejności bardzo byśmy prosili, żeby dzieci wsiadały do autobusów i wtedy jak zostanie miejsce to żeby następni pasażerowie korzystali z komunikacji - dodaje prezes MPK Jerzy Leszczyński.

Od 1 września dodatkowe autobusy MPK na rok szkolny Od 1 września dodatkowe autobusy MPK na rok szkolny Od 1 września dodatkowe autobusy MPK na rok szkolny Od 1 września dodatkowe autobusy MPK na rok szkolny
Fot. UMNS

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować