OSP Wojnarowa ma nowy samochód ratowniczy

Strażacy z OSP Wojnarowa otrzymali nowoczesny samochód ratowniczy-gaśniczy, który został zakupiony dzięki wsparciu Unii Europejskiej.

OSP Wojnarowa ma nowy samochód ratowniczy

Jest to pojazd na podwoziu renault master, z napędem 4x2 i zbiornikiem wody o pojemności 200 litrów. Samochód ma także wysokociśnieniowy agregat wodno-pianowy, kabinę dla pięciu ratowników i radiotelefony z GPS. Samochód jest wyposażony w sprzęt do usuwania skutków różnych sytuacji kryzysowych, takich jak pożary, powodzie, wypadki czy nawałnice.


Samochód ratowniczy-gaśniczy trafił do OSP Wojnarowa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego, który sfinansował zakup 47 takich pojazdów dla jednostek OSP w Małopolsce. Całkowity koszt projektu wyniósł ponad 13 milionów złotych, z czego 85% pochodziło z funduszy europejskich, 10% z budżetu państwa, a 5% z wkładu własnego partnerów.


Projekt ten jest dowodem na to, jak ważna jest współpraca na różnych szczeblach administracji i jak duże korzyści może przynieść Unia Europejska dla lokalnych społeczności.


Źródło: Gm. Korzenna

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować