Osuwisko na drodze 28 nadal się pogłębia

29 sierpnia 2023 r. na drodze krajowej nr 28 w Kasinie Wielkiej, gdzie w Maju uaktywniło się osuwisko, spotkali się przedstawiciele krakowskiego oddziału GDDKiA, lokalnych samorządów, Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego i Ministerstwa Infrastruktury

Osuwisko na drodze 28 nadal się pogłębia

Odcinek drogi jest zamknięty od trzech miesięcy. Podczas spotkania pokazano stan osuwiska i omówiono możliwe rozwiązania.


Niestety, osuwisko jest aktywne i ciągle się pogłębia. Na jezdni pojawiają się nowe szczeliny, także po stronie zabezpieczonego odwodnienia. Nie ma możliwości przywrócenia ruchu w tym miejscu, nawet bypassem i tylko dla samochodów osobowych - mówi dyrektor oddziału GDDKiA w Krakowie Tomasz Pałasiński.


Głos ekspertów i samorządowców

W czerwcu GDDKiA wykonała wstępną ekspertyzę geotechniczną, a od lipca trwają prace nad pełną ekspertyzą, która wskaże wielkość osuwiska, sposób jego zabezpieczenia i odbudowy drogi.


Szczegółowe wnioski z badań geofizycznych i odwiertów poznamy w listopadzie.


Przedstawiciele lokalnego samorządu zaproponowali przygotowanie alternatywnych tras objazdów zamkniętego odcinka. W planach jest spotkanie z nimi w przyszłym tygodniu, a także ze starostą limanowskim i przedstawicielami Ministerstwa Infrastruktury.


Celem GDDKiA jest zapewnienie bezpiecznego przejazdu zimą i minimalizacja uciążliwości dla mieszkańców Limanowszczyzny.


Źródło: GDDKiA

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować