Policjanci z grybowskiego komisariatu otrzymali dwa nowoczesne pojazdy

Nowe radiowozy dla policjantów z Grybowa to efekt współpracy między Komendą Miejską Policji w Nowym Sączu a samorządami Powiatu Nowosądeckiego, Miasta Grybów oraz gmin Grybów i Korzenna. Dzięki ich wsparciu finansowemu, policjanci z grybowskiego komisariatu otrzymali dwa nowoczesne pojazdy marki Kia Ceed, które kosztowały łącznie ponad 312 tys. złotych. Połowę tej kwoty pokryły samorządy, a drugą połowę budżet Policji.

Policjanci z grybowskiego komisariatu otrzymali dwa nowoczesne pojazdy

Uroczyste przekazanie radiowozów odbyło się 3 stycznia br. przed siedzibą Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Wzięli w nim udział przedstawiciele władz samorządowych, którzy otrzymali podziękowania i listy od Komendanta Miejskiego Policji w Nowym Sączu, insp. dr Krzysztofa Dymury. Komendant podkreślił, że dzięki pomocy samorządów tabor sądeckiej Policji został znacząco wzmocniony, co przełoży się na lepsze warunki pracy funkcjonariuszy i większe bezpieczeństwo mieszkańców Ziemi Grybowskiej.


Nowe radiowozy są wyposażone w silniki benzynowe o mocy 160 KM i manualne skrzynie biegów. Zostały wyprodukowane w 2023 roku i posiadają przedni napęd. Są oznakowane i przystosowane do pełnienia służby policyjnej.


Źródło: KMPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować