Pogoda - Sądeckie.pl

27

Dzisiaj jest: 27. 09. 2021 Do końca roku: 95 dni
Jakość Powietrza

Przewoził w dostawczaku nielegalny tytoń. Naraził Skarb Państwa na stratę blisko 250 tys. zł

Przewoził w dostawczaku nielegalny tytoń. Naraził Skarb Państwa na stratę blisko 250 tys. zł

Policjanci z Nowego Sącza zatrzymali do kontroli drogowej samochód dostawczy, w którym jak się później okazało były przewożone worki z krajanką tytoniową bez polskich znaków akcyzy. Kierowca i jednocześnie właściciel nielegalnego towaru naraził Skarb Państwa na uszczuplenie z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego w kwocie blisko 250 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu podczas prowadzonej kontroli drogowej na terenie Sądecczyzny zatrzymali jeden z przejeżdżających samochodów dostawczych. Kiedy kontrolowali przestrzeń ładunkową pojazdu zauważyli duże foliowe worki, w których znajdowała się krajanka tytoniu nieoznaczonego polskimi znakami akcyzy. Policjanci zatrzymali mężczyznę i skonfiskowali nielegalny towar.


Okazało się, że zabezpieczona krajanka ważyła 220 kilogramów, a mundurowi ustalili, że sprawca swoim nielegalnym działaniem naraził Skarb Państwa na straty sięgające ponad 244 tysięcy złotych. Na podstawie zgromadzonych materiałów sprawca usłyszał od policjantów zarzut nabywania, przechowywania i przewożenia wyrobów akcyzowych stanowiących przedmiot czynu zabronionego. Za to przestępstwo grozi kara grzywny, kara pozbawienia wolności do 3 lat albo obie te kary łącznie.


Źródło: KMPNS

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować