Pogoda - Sądeckie.pl

27

Dzisiaj jest: 27. 09. 2021 Do końca roku: 95 dni
Jakość Powietrza

Przy ul. Skalnej mają powstać 24 budynki jednorodzinne. Mieszkańcy mają uwagi co do planowanej inwestycji

Przy ul. Skalnej mają powstać 24 budynki jednorodzinne. Mieszkańcy mają uwagi co do planowanej inwestycji

Grupa mieszkańców (ponad 40 osób) wystosowała do Urzędu Miasta 14 września br. prośbę o ponowną analizę decyzji podjętej przez prezydenta odnośnie warunków zabudowy terenu przy ul. Skalnej.

 

Zgodnie z nią prywatny inwestor miałby niedługo postawić tam 24 budynki i tą drogą dojeżdżać do placu inwestycyjnego, a podbudowa drogi nie jest dostosowana do tego typu obciążenia, jest wąska i są zabudowania mieszkalne.

 

O całej sprawie poinformował w mediach społecznościowych radny Michał Kądziołka.

 

Mieszkańcy ul. Skalnej poprosili o pomoc ponieważ 14 września br. złożyli petycję do Prezydenta Nowego Sącza Ludomira Handzla z uwagami do podjętej przez niego decyzji (bez konsultacji z mieszkańcami i prawdopodobnie bez wizji w terenie) dotyczące warunków zabudowy dla zamierzenia inwestycyjnego pn. "Budowa 24 budynków jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej przy ul. Skalnej". Niestety do dnia dzisiejszego, a mamy już 12 listopada mieszkańcy nie otrzymali odpowiedzi na petycję. Każdego roku Zarząd Osiedla Dąbrówka zgłasza do budżetu miasta potrzebę pilnego remontu ul. Skalnej i ul. Zyndrama. Ponieważ stan nawierzchni przy ul. Skalnej jest fatalny zgadzam się w pełni z mieszkańcami, że ulica nie jest przygotowana do przyjęcia tak ogromnej ilości nowych użytkowników oraz wzmożonego ruchu samochodów szczególnie wysokotonażownch. W pierwszej kolejności powinno się dokonać kompleksowego remontu ul. Skalnej  o który zabiegamy od lat oraz budowy drogi alternatywnej co jest możliwe od strony ul. Ostrej. Dlatego wspólnie z Panią Radną Teresą Cabałą będziemy interweniowali w tej sprawie - napisał na swoim profilu facebookowym radny.

 

Dojazd do planowanej inwestycji ma się odbywać ul. Skalną. W żaden sposób nie jest ona przystosowana do przewozu materiałów celem realizacji tej inwestycji. Na etapie wydawania decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu (dla tego terenu nie ma ustalonego planu zagospodarowania przestrzennego) Urząd nie wziął pod uwagę innych rozwiązań związanych z dojazdem do realizowanej inwestycji. Są inne możliwości dojazdu, a nie przez ul. Skalną. Jej podbudowa nie jest dostosowana do takiego obciążenia, jest wąska i są zabudowania mieszkalne. My staraliśmy się wielokrotnie poprawić stan techniczny tej drogi. Tym bardzie na odcinku od ul. Zyndrama do ul. Skalnej. Odcinek jest bardzo wąski, w części ta droga jest prywatna. Będziemy interpelować z radnym Michałem Kądziołką o to żeby prezydent przemyślał jeszcze raz tą decyzje i zmienił jej postanowienia w części dotyczącej dojazdu do realizowanej inwestycji - mówi radna Teresa Cabała.

 

Radni Klubu PiS - Wybieram Nowy Sącz od lat zabiegają o kompleksowy remont tej ulicy. W odpowiedzi uzyskują informację, że na tą inwestycję nie ma środków w budżecie.

 

Uważamy, że do tego miejsca można zrobić inny dojazd. Będziemy namawiać do tego prezydenta i walczyć o to aby ul. Skalna doczekała się remontu - dodaje radny Michał Kądziołka.

 

Interpelacja ma zostać skierowana do prezydenta w najbliższym czasie. 

 

Fot. Fb Radny Michał Kądziołka

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować