Sandecja ma nowego trenera

Decyzją Zarządu MKS Sandecja S.A. trener Dariusz Dudek z dniem dzisiejszym został odsunięty od prowadzenia pierwszej drużyny Klubu Sandecji.

Sandecja ma nowego trenera

Dariusz Dudek przejął drużynę po Piotrze Mandryszu w sezonie 2020/2021. W trwających rozgrywkach "Biało-Czarni" zajmują siedemnaste miejsce w tabeli z dorobkiem sześciu punktów.


Nowym opiekunem zespołu został Stanislav Varga, były szkoleniowiec Banska Bystrica, z którą awansował do Fortuna Ligi. W przeszłości piłkarz takich klubów, jak West Brom, Sunderland czy Celtic Glasgow.


Stanislav Varga urodził się 8 października 1972 roku w Lipanach, a piłkarską karierę rozpoczynał w Tatranie Presov. W 2000 roku po transferze ze Slovana Bratislava trafił do angielskiego Sunderlandu, by w swojej karierze występować także w West Brom, FC Burnley oraz Celticu Glasgow.


Rosły środkowy obrońca występował w Premiership, Premier League, Lidze Mistrzów czy Pucharze UEFA. Na swoim koncie ma także 55. występy w kadrze Słowacji.


Przygodę trenera rozpoczął w lipcu 2014 roku obejmując Tatran Presov, kolejnym jego przystankiem była Banska Bystrica, którą prowadził w 112. spotkaniach, notując 69. zwycięstw, 22. remisy oraz 21. porażek, przy bardzo dobrej średniej 2.04 pkt/mecz.


Po awansie ze swoim Klubem na najwyższy szczebel rozgrywkowy poprowadził go w Fortuna Lidze w jednym meczu, który zakończył się zwycięstwem 2:1.


Umowa z trenerem została podpisana do czerwca przyszłego roku z opcją przedłużenia o kolejnych dwanaście miesięcy.


Źródło: MKS Sandecja

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować