Pogoda - Sądeckie.pl7

Dzisiaj jest: 07. 05. 2021
Do końca roku: 238 dni
Jakość Powietrza

Sandecja pokonuje czterokrotnego Mistrza Polski - Widzew Łódź

Sandecja pokonuje czterokrotnego Mistrza Polski - Widzew Łódź

W sobotę 17 kwietnia drużyna Sandecji rozegrała na stadionie w Nowym Sączu spotkanie w ramach 25. kolejki Fortuna 1 Ligi. Jej rywalem był czterokrotny Mistrz Polski, Widzew Łódź.

Podopieczni Dariusza Dudka pomimo gry w okrojonym składzie (z powodu dwóch czerwonych kartek) wygrali 3:1. Bramki dla "Biało-Czarnych" zdobyli Rubio 12' oraz Michal Piter-Bučko 33' (k), 84' (k).


Dariusz Dudek na pomeczowej konferencji prasowej podkreślał, że mimo trudności, drużyna wraz ze sztabem potrafiła się odpowiednio zorganizować i zachować spokój, osiągając ostatecznie pozytywny wynik.


Myślę, że to spotkanie kosztowało nas bardzo dużo zdrowia. Chciałbym w pierwszych słowach, nie jest to ostatnio nowość, ale bardzo podziękować mojemu zespołowi za walkę, determinację, to oni byli dzisiaj głównymi aktorami tego spotkania i naprawdę włożyli w to mnóstwo siły. Cieszę się, że w tak trudnych momentach, bo dostaliśmy dwie czerwone kartki, było widać, że musiałem przeorganizować zespół, inne ustawienie, zagraliśmy najpierw inaczej, bo pierwsza czerwona kartka, potem druga, więc na szybko skorygowaliśmy to ustawienie. Widzew ma bardzo dobrych piłkarzy i było nam trudno zorganizować się, szczególnie, kiedy straciliśmy bramkę na 1:2. Tak, jak mówię, zachowaliśmy spokój, zrobiliśmy zmiany i te zmiany też dały efekt w postaci chociażby karnego, Rafael Victor "zrobił" karnego, Michal Piter-Bucko wykorzystał go. Cieszę się, że w tak trudnym momencie strzeliliśmy na 3:1. Mieliśmy mimo wszystko ten mecz pod kontrolą, natomiast tak jak mówię, chwała moim zawodnikom i bardzo im dziękuje za tak przyjemne chwile, bo będąc trenerem takiego zespołu jestem dumny z tego, że mamy czternasty mecz bez przegranej. Cieszę się i jestem dumny, szczęśliwy, że mogę pracować w tym klubie - powiedział po spotkaniu z Widzewem szkoleniowiec "Biało-Czarnych", Dariusz Dudek.


Drużyna Sandecji zagrała w składzie: Dawid Pietrzkiewicz - Adrian Basta (64' Dawid Szufryn), Tomasz Boczek, Michal Piter-Bučko, Daniel Dziwniel - Dawid Błanik (90+4' Robert Prochownik), Bartłomiej Kasprzak, Wojciech Hajda, Michał Walski, Kamil Ogorzały - Rubio (63' Rafael Victor).


Sędziował Mateusz Złotnicki (Lublin). Mecz odbył się bez udziału publiczności.


Źródło: MKS Sandecja

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować