Sandecja przegrywa w czwartym meczu sparingowym

W meczu towarzyskim Sandecja zmagała się w Bytomiu z miejscową Polonią, która okazała się lepsza i wygrała 3:1. Jedyną bramkę dla "Biało-Czarnych" strzelił z karnego Mikołaj Kwietniewski.

Sandecja zaczęła spotkanie bardzo dobrze, już w pierwszej minucie Rafał Wolsztyński uderzył w słupek, a minutę później Mikołaj Kwietniewski wykorzystał rzut karny. Niestety, radość "Sączersów" nie trwała długo, bo w 7. minucie Filip Żagiel pokonał Pawła Sokoła po indywidualnej akcji.

W 17. minucie Mikołaj Kwietniewski znów zagroził bramce Polonii, ale Eryk Mirus obronił jego strzał. W 25. minucie Polonia przeprowadziła składną akcję, po której Filip Żagiel zdobył swoją drugą bramkę w meczu. Do przerwy Sandecja próbowała odrobić straty, ale Rafał Wolsztyński i Denis Potoma nie potrafili pokonać obrońców i bramkarza rywali.

W drugiej połowie pierwszą groźną sytuację stworzyli gospodarze, ale Dawid Wolny nie zaskoczył Pawła Sokoła. W 63. minucie Jakub Wilczyński otrzymał długie podanie i znalazł się przed polem karnym, ale jego strzał był niecelny. W następnej akcji Eryk Mirus odbił piłkę w kierunku zawodnika Sandecji, ale ta minęła bramkę. W 74. minucie Dawid Wolny podwyższył wynik na 3:1 z rzutu karnego. W końcowych minutach Sandecja starała się zmniejszyć rozmiary porażki, ale Bruno Żołądź i Radosław Gołębiowski nie trafili do siatki i mecz zakończył się zwycięstwem Polonii.

Składy:

Polonia: Eryk Mirus - Michał Bedronka, Adrian Piekarski, zawodnik testowany, Dawid Brzozowski, Daniel Ściślak, Tomasz Gajda, Michał Szmigiel, Filip Żagiel, Konrad Andrzejczak, Dawid Wolny.

Sandecja: (I połowa) Martin Polaček - Piotr Kowalik, Kamil Słaby, Dawid Szufryn, Rastislav Václavik, Denis Potoma, Tomasz Nawotka, Kacper Talar, Mikołaj Kwietniewski, Patryk Bryła, Rafał Wolsztyński. (II połowa) Paweł Sokół - Kamil Sobczak, Mateusz Bartków, Michał Rutkowski, Mateusz Popiela (70' Kacper Talar), Bruno Żołądź, Igor Maślanka, Radosław Gołębiowski, Marcinho, Jakub Wilczyński, Wiktor Kamiński.

Źródło: MKS Sandecja