6

Dzisiaj jest: 06. 12. 2021 Do końca roku: 25 dni
Jakość Powietrza:

Sandecja remisuje z Widzewem Łódź

W poniedziałek 22 listopada drużyna Sandecji rozegrała na Stadionie Miejskim w Nowym Sączu spotkanie, w ramach 18. kolejki Fortuna 1 Ligi, gdzie zmierzyła się z Widzewem Łódź. Mecz zakończył się remisem 2:2. Bramki dla "Biało-Czarnych" zdobyli Błażej Szczepanek oraz Damir Šovšić.

Zarówno Dariusz Dudek, jak i szkoleniowiec Widzewa Janusz Niedźwiedź stwierdzili na pomeczowej konferencji prasowej, że ich zespoły mogły przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść i czuć pewien niedosyt po podziale punktów.

Mieliśmy w Nowym Sączu bardzo ciekawe spotkanie, dużo bramek, dużo sytuacji kontrowersyjnych i wynik, który pewnie nie zadowala ani mnie, ani trenera Niedźwiedzia. Walczyliśmy o trzy punkty, jak po pierwszej połowie, myślę, że powinniśmy przegrywać, tak w drugiej dokonaliśmy w przerwie dwóch zmian, trochę moim zawodnikom uświadamiałem, co trzeba zrobić, aby nie stracić bramki, ale ją zdobyć i żebyśmy to my przejęli kontrolę nad tym spotkaniem, a nie Widzew. To udało się zrobić, Błażej odnalazł się w dobrej sytuacji i strzelił bramkę. Potem mieliśmy jeszcze bramkę do analizy VAR, bardzo długo to trwało. Myślę, że mogłaby skończyć to spotkanie, niestety nie została uznana, straciliśmy gola po indywidualnym błędzie. Z przebiegu meczu, szczególnie w drugiej połowie byłem zadowolony, czekaliśmy, nie ukrywam, że ja też czekałem na to spotkanie pół roku, aby się z Widzewem zmierzyć, bo pamiętam inaugurację w Łodzi, przegraliśmy bardzo wysoko i chcieliśmy się zrewanżować. Myślę, że to moim zawodnikom się udało, pomimo tego remisu, jest tylko jeden punkt, a czasem jest to aż punkt, bo wiadomo, każdy punkt w tej lidze się liczy, ta liga jest wyrównana u góry, na dole, są emocje i to kibiców cieszy. My robimy nadal swoje, zostały dwa mecze, przygotowujemy się jak najlepiej i mam nadzieję, że będziemy punktować, bo gramy u siebie, pierwszy mecz przegraliśmy, teraz remis, pora na zwycięstwo. Trzeba się zregenerować i przygotować na Górnik Polkowice, bo to będzie bardzo trudny mecz. Dziękuję moim chłopakom - powiedział na konferencji prasowej trener Dariusz Dudek.

Drużyna Sandecji zagrała w składzie: Dawid Pietrzkiewicz - Kamil Słaby, Tomasz Boczek, Sebastian Rudol, Kornel Osyra - Elhadji Maissa Fall, Michal Piter-Bučko, Damir Šovšić, Robert Janicki, Damian Chmiel (46' Svetoslav Dikov) - Robert Prochownik (46' Błażej Szczepanek).