Tragiczny pożar na lwowskiej, jedna ofiara śmiertelna

6 grudnia o godzinie 1:10, zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu zostały wezwane do działań na ulicy Lwowskiej w Nowym Sączu.

Tragiczny pożar na lwowskiej, jedna ofiara śmiertelna
Po przybyciu na miejsce strażaków stwierdzono, że pożarem objęte było jedno pomieszczenie w trzypokojowym mieszkaniu na parterze wielorodzinnego, czteropiętrowego budynku mieszkalnego. Pożar był w fazie rozwiniętej, a płomienie wychodziły przez otwory okienne.

W chwili wybuchu pożaru w mieszkaniu przebywało 8 osób, w tym dwoje dzieci. Siedem osób opuściło lokal, a w mieszkaniu pozostała jedna osoba. Klatka schodowa od pierwszego piętra w górę była mocno zadymiona. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i podali prądy wody do płonącego pomieszczenia. Równocześnie przeszukali mieszkanie i odnaleźli mężczyznę, którego ewakuowano i przekazano ratownikom medycznym. Niestety, mężczyzny nie udało się uratować.

Z innych mieszkań ewakuowano 16 osób na czas prowadzonych działań ratowniczych. Po ugaszeniu pożaru usunięto wszystkie przedmioty znajdujące się w spalonym pomieszczeniu i przelano je wodą. W trakcie działań druga osoba zaczęła uskarżać się na dolegliwości, dlatego wezwano kolejną karetkę Pogotowia Ratunkowego, która udzieliła pomocy poszkodowanej osobie. Działania ratowniczo-gaśnicze trwały trzy godziny. Przyczyna pożaru jest nieustalona.

Źródło: PSP

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować