Pogoda - Sądeckie.pl

24

Dzisiaj jest: 24. 10. 2021 Do końca roku: 68 dni
Jakość Powietrza:

W weekend spacery historyczne w Mszanie Dolnej i Szczawie

W weekend spacery historyczne w Mszanie Dolnej i Szczawie

W sobotę (21 sierpnia) wszyscy chętni będą mogli uczestniczyć w historycznej wędrówce w Mszanie Dolnej, a w niedzielę (22 sierpnia) w Szczawie. Spacery poprowadzi limanowski historyk i regionalista Karol Wojtas.

MSZANA DOLNA – w sobotę 21 sierpnia 2021 roku o godzinie 14:00 rozpocznie się spacer historyczny pod tytułem: „Mszana Dolna w czasie okupacji”. podczas którego uczestnicy zobaczą między innymi Rynek, cmentarz parafialny i Pomnik Ofiar II Wojny Światowej, miejsce egzekucji Żydów na osiedlu Pańskie.


Start spaceru o godz. 14:00 przy wejściu głównym na cmentarz parafialny w Mszanie Dolnej. Spacer odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne.


SZCZAWA – w niedzielę (22 sierpnia) o godzinie 15:30 rozpocznie się spacer historyczny pod tytułem: „Wody Mineralne i Partyzanci”, podczas którego uczestnicy zobaczą między innymi zabytkowy kościół pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa, pomnik i Muzeum 1 PSP AK, Pijalnia Wód Mineralnych.


Start spaceru o godz. 15:30 przy kościele parafialnym pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spacer odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne.


Spacery Historyczne w Powiecie Limanowskim organizowane są przez Lokalną Organizację Turystyczną Powiatu Limanowskiego w ramach projektu „Spotkania z historią w Powiecie Limanowskim. Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.


Źródło: Powiat Limanowski

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować