Wernisaż wystawy Justyny Kurek „(Nie)przypadkiem zobaczyłam” w Miejskiej Galerii Sztuki

29 czerwca, nie bez powodu, w Miejskiej Galerii Sztuki spotkali się pasjonaci sztuki.

Wernisaż wystawy Justyny Kurek „(Nie)przypadkiem zobaczyłam” w Miejskiej Galerii Sztuki

Z tej okazji odbył się wernisaż wystawy zatytułowanej: „(Nie)przypadkiem zobaczyłam” autorstwa Justyny Kurek. Artystka to utalentowana rzeźbiarka, fotografka i alpinistka, która zdobyła wiele nagród. Wszystko może być dla niej inspiracją, nawet to, co wydaje się przypadkowe, a potem, już nieprzypadkowo, przybiera pożądane formy w jej zręcznych rękach.


Wernisaż uroczyście otworzyła Joanna Michalik – dyrektor MBP w Limanowej i zaprezentowała artystkę. To nie pierwsza wystawa Justyny, w 2017 roku pokazywała swoje prace w limanowskiej bibliotece razem z ojcem Janem i siostrą Marceliną.


Do limanowskiej książnicy wróciła w czasie pandemii, gdzie podczas zbiorowej wystawy limanowskich twórców zaprezentowała fragmenty swoich dzieł. W roku 2021 miała kolejną wspólną wystawę, tym razem fotograficzną, gdzie Justyna pokazała swoje zdjęcia razem z 14 fotografami z powiatu.


W międzyczasie uczestniczyła w konkursach fotograficznych: „Z Obiektywem przez Powiat”. W 2021 roku zajęła pierwsze miejsce w kat. Film i drugie w kat. „Zdjęcia – Człowiek”. A to tylko część jej artystycznych talentów, bo oczywiście były też inne, większe, wystawy, nagrody i wyróżnienia.


Obecnie w Miejskiej Galerii Sztuki można podziwiać fragment spojrzenia na świat Justyny Kurek, jej precyzję, dokładność i charyzmę. Zachęcamy do odwiedzenia galerii i obejrzenia czyjejś wrażliwości wyrażonej w kamieniu, drewnie i malowanych obrazach.


Źródło: Miasto Limanowa

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować