XVI edycja "Festiwalu Muzyka Zaklęta w Drewnie" w Porębie Wielkiej

W ramach XVI edycji Festiwalu Muzyka Zaklęta w Drewnie plenerowo w Porębie Wielkiej zagrał znany na polskiej scenie muzycznej od 30 lat zespół Raz Dwa Trzy. W wydarzeniu wziął udział marszałek Witold Kozłowski oraz prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej, radny województwa Grzegorz Biedroń.

XVI edycja "Festiwalu Muzyka Zaklęta w Drewnie" w Porębie Wielkiej

Bardzo serdecznie dziękuję Panu prezesowi za wzorowe prowadzenie Małopolskiej Organizacji Turystycznej, czego wyrazem jest między innymi ten wspaniały koncert w ramach Festiwalu Muzyka Zaklęta w Drewnie. Jesteśmy w pięknym miejscu, które potwierdza, że Małopolska jest najpiękniejszym regionem w Polsce, wystarczy tylko szeroko otworzyć oczy. Będą w różnych miejscach regionu widzę wyjątkowość naszego województwa. Wyjątkowy jest sam fakt, że jesteśmy na terenie Gorczańskiego Parku Narodowego i możemy wśród natury cieszyć się pięknymi dźwiękami - mówił w sobotę marszałek województwa Witold Kozłowski.


Koncert odbył się w amfiteatrze w Parku Wodzickich w Porębie Wielkiej w gminie Niedźwiedź. W willi znajdującej się na Szlaku Architektury Drewnianej, zbudowanej w latach 1903–1906, w stylu nawiązującym do zakopiańskiego, mieści się Muzeum Biograficzne Władysława Orkana "Orkanówka". Zbiory muzealne pokazują życie i twórczość literacką Władysława Orkana (1875–1930). W pomieszczeniach zgromadzono także zabytki kultury materialnej górali mieszkających na północnych stokach Gorców. "Orkanówkę" można zwiedzać do końca września w ramach Otwartego Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce.


Organizatorem wydarzenia była Małopolska Organizacja Turystyczna przy współpracy Gminnej Biblioteki i Ośrodka Kultury w Niedźwiedziu oraz Gminy Niedźwiedź.


Źródło: UMWM

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować