Za nami "Skrzydlaty Nowy Sącz"

W minionym tygodniu odbyły się liczne wydarzenia związane z projektem SKRZYDLATY NOWY SĄCZ, który ma na celu upamiętnienie i popularyzację historii lotnictwa w regionie.

Za nami "Skrzydlaty Nowy Sącz"

W piątek 8 września w MCK SOKÓŁ odbyła się uroczysta inauguracja projektu, podczas której uczniowie szkół ponadpodstawowych mogli obejrzeć historyczny film „Szybowiec szkolny w budowie i w locie” z komentarzem ekspertów z Muzeum Lotnictwa Polskiego i Polskiego Towarzystwa Historycznego. Na dziedzińcu MCK SOKÓŁ można było również podziwiać replikę szybowca Wrona bis oraz modele innych statków powietrznych.


Po projekcji filmu organizatorzy projektu oraz przedstawiciele wojska i szkoły podstawowej im. mjr. pil. Jerzego Iszkowskiego w Tęgoborzu udali się na cmentarz komunalny, gdzie złożyli kwiaty na grobach dwóch wybitnych sądeckich lotników: mjr. pil. Jerzego Iszkowskiego i instr. pil. Leopolda Kwiatkowskiego. 


W sobotę w MCK SOKÓŁ odbyły się warsztaty modelarskie dla laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego MAGIA LOTU, a w niedzielę Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu zaprosiło na Lotniczy Piknik Rodzinny i wernisaż wystawy „Skrzydlaty Nowy Sącz – mjr pil. Jerzy Iszkowski i instr. pil. Leopold Kwiatkowski” do Miasteczka Galicyjskiego. 


Projekt SKRZYDLATY NOWY SĄCZ zakończył się w poniedziałek 11 września odsłonięciem pomnika na górze Rachów w Tęgoborzu, gdzie przed II wojną światową działała Szkoła Szybowcowa.


Więcej zdjęć tutaj.


Źródło: MCK Sokół

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować