30 czerwca rozpoczęcie sezonu turystycznego na Paproci

W niedziele, tj. 30 czerwca br. na górze Paproć (645 m n.p.m.) odbędzie się uroczyste Otwarcie Sezonu Turystycznego na Ziemi Limanowskiej.

30 czerwca rozpoczęcie sezonu turystycznego na Paproci

Imprezę jak co roku rozpocznie msza św., a po niej zaplanowany jest szereg atrakcji. Już po raz drugi uroczystość połączona jest z BITWĄ REGIONÓW - konkursem, którego przedmiotem jest wykonanie pracy konkursowej, polegającej na przygotowaniu tradycyjnej potrawy regionalnej z wykorzystaniem przynajmniej jednego produktu regionalnego (z wyłączeniem deserów) charakterystycznej dla regionu działania koła gospodyń wiejskich.

Głównym organizatorem konkursu jest Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Z terenu powiatu limanowskiego i bocheńskiego rywalizować będzie 9 KGW :

bocheński Koło Gospodyń Wiejskich z Rajbrotu

limanowski Koło Gospodyń Wiejskich Łętowe

bocheński Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych-Trzciana

bocheński Koło Gospodyń Wiejskich Stradomianki pod Borkiem

limanowski KGW Tymbark

limanowski Koło Gospodyń Wiejskich w Łososinie Górnej

limanowski Koło Gospodyń Wiejskich Podłopień

bocheński Koło Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich Dar serca z Łąkty Dolnej

limanowski Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich Olszówka

Konkurs rozpocznie sie o godzinie 16.00 zaraz po zakończeniu mszy świętej i odbywać się będzie równolegle z pozostałymi atrakcjami.

Msza św. inaugurująca sezon turystyczny, do której oprawę muzyczną zapewni orkiestra działająca przy parafii w Łososinie Górnej rozpocznie się punktualnie o godz. 15.00. Po Eucharystii letni sezon turystyczny otworzą władze Gminy Limanowa oraz Starostwa Powiatowego w Limanowej.

Jako pierwsi na scenie zaprezentują się członkowie Klubu Sportowego Karate Kyokushin Stara Wieś Męcina.

Następnie na scenie zaprezentuje się Janek Sobuś.

Od 17.15 zaplanowany jest program animacji dla najmłodszych uczestników imprezy, nie zabraknie także konkursów z nagrodami.

O godz. 18.00 krótki program artystyczny zaprezentują Czerwone Korale z Pisarzowej. Po nich sceną zawładnie zespół The Radiants.

Na tych którzy wezmą udział w loterii i wrzucą swój szczęśliwy los czekać będą cenne rzeczowe nagrody, które planowo zostaną rozlosowane o godz. 20.00

O godz. 20.30, na zakończenie programu, dla wszystkich spragnionych dobrej zabawy, wystąpi zespół muzyczny Kapela ZBYRNI.

W trakcie imprezy najmłodsi uczestnicy bezpłatnie będą mogli skorzystać z dmuchańców, zabaw z animatorami, przejażdżek konnych, ścianki wspinaczkowej przygotowanej przez ratowników limanowskiej sekcji GOPR.

Wszystkich serdecznie zapraszamy do wspólnej inauguracji letniego sezonu turystycznego, a zmotoryzowanych prosimy o stosowanie się do następującej organizacji ruchu: wyjazd na górę Paproć – od strony Zamieścia /Przylaski/, a zjazd w kierunku Łososiny Górnej.

Impreza współfinansowana jest ze środków Powiatu Limanowskiego.

Źródło: Powiat Limanowski

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować