Jubileusz 45-lecia Zespołu Śpiewaczego Kamionczanki

W sobotę w kościele parafialnym w Kamionce Wielkiej odbyła się uroczysta msza święta z okazji 45-lecia istnienia Zespołu Śpiewaczego Kamionczanki.

Jubileusz 45-lecia Zespołu Śpiewaczego Kamionczanki

Po mszy zespołowi złożono życzenia i podziękowania za pielęgnowanie kultury ludowej i promowanie gminy. Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski wręczył Marii Ruśniak, kierowniczce zespołu, promesę na 2000 zł na dalszą działalność. Ponadto starosta uhonorował Złotym i Srebrnym Jabłkiem Sądeckim dziesięć członkiń zespołu, które wyróżniają się aktywnością i zaangażowaniem.


Złote Jabłko Sądeckie otrzymały: Anna Popiela, Stanisława Siedlarz, Barbara Ziobrowska, Helena Syktus, Irena Oleksy. Srebrne Jabłko Sądeckie otrzymały: Janina Wietrzak, Irena Wietrzak, Anna Teper, Julia Ziobrowska i Maria Kulpa.


Cieszę się, że mogę być dziś z państwem i pogratulować tak pięknego jubileuszu – powiedział starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Zespoły regionalne są niezwykle ważne dla naszej tożsamości i dziedzictwa. Wasz śpiew niesie radość i wzruszenie do serc ludzi. Dziękuję za waszą pasję i pracę na rzecz rozwoju kultury w naszym powiecie.


Zespołowi Kamionczanki pogratulował również wójt gminy Kamionka Wielka Andrzej Stanek oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Magdalena Dąbrowska. Na uroczystości obecne były także inne zespoły ludowe z terenu Sądecczyzny, które zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne i złożyły kwiaty jubilatkom.


Źródło: SPNS, fot. Maria Olszowska

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować