Gorliccy policjanci szkolili kierowców OSP

7 października 2023 roku odbyło się szkolenie dla ochotniczych strażaków z powiatu gorlickiego, którzy chcą poprawić swoje umiejętności kierowania pojazdami uprzywilejowanymi. Szkolenie zorganizowała Komenda Powiatowa Policji w Gorlicach we współpracy z Zarządem Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej.

Gorliccy policjanci szkolili kierowców OSP

Chcemy zapewnić naszym strażakom bezpieczeństwo i pewność siebie na drodze, zwłaszcza w sytuacjach kryzysowych” – mówi Przemysław Wszołek, Prezes powiatowych struktur OSP. Niestety, w ostatnim czasie doszło do kilku tragicznych wypadków z udziałem wozów bojowych OSP, dlatego postanowiliśmy zorganizować to szkolenie – wyjaśnia.


Szkolenie składało się z części teoretycznej i praktycznej. W części teoretycznej strażacy zapoznali się z przepisami ruchu drogowego dotyczącymi pojazdów uprzywilejowanych, a także z zasadami bezpiecznej i odpowiedzialnej jazdy. W części praktycznej strażacy mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności na torze przeszkód i na drodze publicznej pod okiem doświadczonych policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego.


W sumie w szkoleniu uczestniczyło 166 druhów OSP z różnych jednostek z powiatu gorlickiego. Każdy z nich otrzymał zaświadczenie o ukończeniu kursu, które może być przydatne przy ubieganiu się o prawo jazdy kategorii C lub C+E. Szkolenie cieszyło się dużym zainteresowaniem i pozytywnymi opiniami uczestników.


Szkolenie zostało uroczyście otwarte przez Komendanta Powiatowego Policji w Gorlicach nadkom. Mariusza Piotrowskiego, który podkreślił znaczenie współpracy między policją a OSP. W inauguracji wzięli również udział Członek Zarządu Głównego ZOSP RP dh Krzysztof Kosiba oraz Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Gorlicach mł. bryg. Piotr Ostrowski.


Źródło: KPPG

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować