Sądeckie.pl

Lubisz być na bieżąco z tym co sie dzieje na Sadecczyznie?

Zapisz Nasz Serwis w zakładkach i miej pewność stałego dostępu do rzetelnych informacji z Sądecczyzny.

Sandecja pewnie wygrywa w Rzeszowie. Brenkus z dubletem

Sandecja Nowy Sącz pokonała na wyjeździe Resovię Rzeszów 3:0. Dwa gole zdobył Adam Brenkus, jednego Marcel Płocica, a trener Rafał Smalec podkreślił, że zwycięstwo było zespołowi potrzebne przed kolejnym wyjazdem.

Sandecja pewnie wygrywa w Rzeszowie. Brenkus z dubletem
Sandecja pewnie wygrywa w Rzeszowie. Brenkus z dubletem. Fot. Adrian Maraś

Sandecja Nowy Sącz wróciła z Rzeszowa z kompletem punktów. Biało-czarni pewnie pokonali Resovię 3:0, a bohaterem piątkowego spotkania został Adam Brenkus, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.

Pierwsza bramka padła tuż przed przerwą. W 45. minucie Sandecja otrzymała rzut karny, a jedenastkę wykorzystał Brenkus. Sądeczanie schodzili więc do szatni z jednobramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron goście szybko zadali kolejny cios. W 49. minucie Marcel Płocica podwyższył na 2:0. Zaledwie dziesięć minut później ponownie trafił Brenkus, zdobywając swoją drugą bramkę tego wieczoru i ustalając wynik meczu na 3:0.

Po spotkaniu trener Sandecji Rafał Smalec nie ukrywał zadowolenia z rezultatu. Zwycięstwo przyszło w ważnym momencie przed kolejnym wyzwaniem.

Bardzo zadowoleni jesteśmy z tego zwycięstwa, potrzebne nam ono było. Dlatego spokojnie będziemy mogli przygotowywać się do meczu pucharowego, do bardzo dalekiego wyjazdu, ale najważniejsza jest teraz regeneracja i przygotowanie pod każdym względem – powiedział Rafał Smalec.

Żółtymi kartkami w Sandecji zostali ukarani Adrian Danek i Kamil Ogorzały. W Resovii kartki zobaczyli Mateusz Geniec, Javier Mateo Ortíz oraz Jakub Letniowski. Spotkanie sędziował Dawid Wiśniewski z Olsztyna.

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować