Wystawa "Kreatywne wyzwania hand made" w PCIT w Limanowej

Powiatowe Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej zaprasza na wystawę poprojektową pn. „Kreatywne wyzwania hand made”. W ramach realizacji zadania Warsztaty Artystyczne „Czerwone Korale” z Pisarzowej, zorganizowano rękodzielnicze zajęcia plastyczne – stacjonarne i plenerowe – z wykorzystaniem wzornictwa lokalnego regionalnego, oraz wykorzystaniem różnych technik m.in. zero waste.

Wystawa "Kreatywne wyzwania hand made" w PCIT w Limanowej

Warsztaty i plenery artystyczne przeznaczone były dla dzieci i młodzieży z terenu całego Powiatu Limanowskiego. Zajęcia w ramach projektu odbywały się w grupach ok. 5 – 8 osób, na terenie Powiatu Limanowskiego. Spotkania pozwoliły uczestnikom rozwijać kreatywność oraz zacieśnić więzy społeczne. Były także odpowiedzią na potrzebę twórczego i artystycznego rozwoju, i kreatywnego działania wśród społeczności regionu, a szczególnie dzieci i młodzieży oraz edukacji i aktywizacji kulturalnej.


Tematyka zajęć prowadzonych w ramach projektu była bardzo różnorodna, obejmowała między innymi: malowanie, rysunek, pop up carts (tzw. kartki 3D), zero – waste (recykling), lokalne wzornictwo.


Organizatorzy warsztatów podkreślają , że dały one możliwość rozwijania umiejętności manualnych i twórczych dzieci i młodzieży, inspirując jednocześnie promocję lokalnego dziedzictwa i wzornictwa.


Wystawa „Kreatywne wyzwania hand made” prezentująca twórczość uczestników projektu realizowanego przez stowarzyszenie ”Czerwone Korale” z Pisarzowej będzie dostępna do 25 listopada 2022 r. w mini galerii PCIT w Limanowej (Rynek 25).


Źródło: Powiat Limanowski

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować