Zakończyły się eliminacje do XVII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej Skowroneczek

Zakończyły się eliminacje do XVII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej Skowroneczek

Za nami sądeckie eliminacje do XVII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej SKOWRONECZEK, którego organizatorami są Pałac Młodzieży w Nowym Sączu oraz Wydawnictwo Diecezji Tarnowskiej „Promyczek”.

 

W rywalizacji uczestniczyło 46 młodych wokalistów. Do głównej edycji Jury konkursowe zakwalifikowało 13 uczestników oraz przyznało 2 wyróżnienia.

 

Ograniczenia związane z pandemią koronawirusa nie przeszkodziły w organizacji tegorocznych przesłuchań, które uroczyście zainaugurowali – Marcin Poręba, dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej i Kultury, Milenia Małecka-Rogal, dyrektor artystyczna festiwalu oraz ks. Andrzej Mulka, pomysłodawca i dyrektor festiwalu SKOWRONECZEK.

 

W przesłuchaniach tradycyjnie wzięli udział młodzi wokaliści z terenu miasta Nowego Sącza oraz uczestnicy z sądeckich szkół i placówek o muzycznym profilu kształcenia. Prezentacje odbyły się w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury, a oceniało je jury konkursowe w składzie:

Lidia Matynian (Przewodnicząca – Akademia Muzyczna w Krakowie),
Renata Kurzeja (Katolicka Szkoła Muzyczna w Nowym Sączu),
Natalia Zabrzeska (wokalistka),
Marcin Królikiewicz (dyrektor Niepublicznego Przedszkola Muzycznego „Kraina Marzeń”).

 

Przesłuchania były podzielone na 4 kategorie wiekowe, a jak zaznacza dyrektor Pałacu Młodzieży Milenia Małecka-Rogal, najlepszych trzynastu wokalistów wystąpi w wielkim finale Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej SKOWRONECZEK.

 

Wśród uczestników panowała atmosfera pełnej mobilizacji, a jednocześnie pozytywnej rywalizacji. Wiele osób przygotowywało się do występu znacznie wcześniej.

 

Miałam zajęcia online, podczas których nasza instruktorka podpowiadała jak śpiewać, na co zwrócić uwagę i jak interpretować piosenkę – mówiła przed swoim występem Zuzia, uczestniczka sądeckich przesłuchań.

 

Każdy z uczestników otrzymał upominki ufundowane przez Prezydenta Miasta Nowego Sącza oraz Radę Rodziców Pałacu Młodzieży.

 

Do XVII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej SKOWRONECZEK zgłosiło się już ponad 100 młodych wokalistów. Dodatkowo w głównej edycji wydarzenia, która odbędzie się w dniach 10-15 sierpnia, wezmą udział najlepsi uczestnicy sądeckich eliminacji.

 

Źródło: PM, fot. Olga Głuc

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować