Pogoda Nowy Sącz

5

Dzisiaj jest: 05. 12. 2023 Dni od początku roku: 338 Dni do końca roku: 26
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

1 lipca kolejna sobota paszportowa. W Krakowie, Tarnowie i Nowym Sączu złożysz wniosek lub odbierzesz gotowy dokument

W okresie wakacyjnym wiele osób chce wyrobić paszport, aby móc podróżować za granicę. Dlatego w najbliższą sobotę, 1 lipca, otwieramy trzy dodatkowe punkty paszportowe w Małopolsce: w Krakowie, Tarnowie i Nowym Sączu. To już siódma „sobota paszportowa” w tym roku – informuje wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

1 lipca kolejna sobota paszportowa. W Krakowie, Tarnowie i Nowym Sączu złożysz wniosek lub odbierzesz gotowy dokument

W tych punktach będzie można złożyć wniosek paszportowy lub odebrać gotowy dokument w godzinach od 8 do 14. Adresy punktów to: Oddział Paszportowy MUW w Krakowie (ul. św. Sebastiana 9), delegatura MUW w Tarnowie (al. Solidarności 5-9) i delegatura MUW w Nowym Sączu (ul. Jagiellońska 52).


Nie czekaj na ostatnią chwilę z paszportem

W latach 2007-2019, przed pandemią koronawirusa, ponad połowa wniosków paszportowych w Małopolsce była składana w maju, czerwcu i lipcu. W sumie było to prawie 600 tys. wniosków.


Jeśli planujemy wyjazd do kraju, który wymaga od nas paszportu, musimy sprawdzić, czy nasz dokument jest nadal ważny. Paszport dla dziecka do 13. roku życia ważny jest 5 lat, a dla osoby powyżej 13. roku życia – 10 lat (więcej informacji o paszportach: https://obywatel.gov.pl/pl/dokumenty-i-dane-osobowe/paszport-informacje-o-dokumencie).


Zanim wyjedziemy na urlop, warto sprawdzić datę ważności naszego paszportu – radzi wojewoda Kmita.


Soboty paszportowe cieszą się dużym zainteresowaniem. W tym roku odbyło się ich już sześć i skorzystało z nich prawie 5 tys. osób.


Możesz wybrać dowolny punkt paszportowy

Od początku roku przyjęliśmy ponad 127 tys. wniosków paszportowych – z czego 36% w Krakowie.


Przypominam, że nie musimy składać wniosku paszportowego w miejscu naszego zameldowania. Możemy wybrać dowolny punkt paszportowy w Małopolsce. Wkrótce otworzymy kolejny punkt w Miechowie, gdzie trwają obecnie prace remontowe pomieszczenia przeznaczonego na ten cel – dodaje wojewoda.


Źródło: MUW

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować