Pogoda - Sądeckie.pl

30

Dzisiaj jest: 30. 11. 2021 Do końca roku: 31 dni
Jakość Powietrza:

Kajakarze walczyli o Puchar Ziemi Sądeckiej

Kajakarze walczyli o Puchar Ziemi Sądeckiej

24 października na rzece Dunajec odbyły się jubileuszowe 60. Zawody w Slalomie Kajakowym o Puchar Ziemi Sądeckiej. Tym samym zakończono olimpijski sezon 2021 r. Z falami Dunajca zmagało się blisko stu zawodników, a ich walkę obserwował m.in. starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

Jestem pod wielkim wrażeniem umiejętności i hartu ducha wszystkich zawodników - mówił starosta Marek Kwiatkowskie. - Dunajec jest kapryśny i pływanie w nim to nie to samo, co ćwiczenia na sztucznym torze kajakowym. Sądecczyzna ma wielkie tradycje w kajakarstwie i równie wielkie osiągnięcia. Cieszę się, że tak wiele dzieci i młodych ludzi uprawia ten niełatwy sport. Gratuluje wszystkim zawodnikom!


Starosta wraz z prezydentem Nowego Sącza Ludomirem Handzlem oraz Bogdanem Popielą - prezesem Klubu Sportowego Start w Nowym Sączu, wręczyli nagrody zwycięzcom. Zawody obserwował także Zbigniew Miązek - prezes Krakowskiego Klubu Kajakowego, a komentowali je: Renata Pasiut (sędzia) oraz Józef Nieć - członek Zarządu Polskiego Związku Kajakowego.


Na brzegach Dunajca nie zabrakło oczywiście kibiców i sympatyków tego sportu oraz byłych zawodników, którzy przez wiele lat reprezentowali Nowy Sącz i Sądecczyznę.


Źródło: SPNS, fot. Maria Olszowska

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować