Pogoda - Sądeckie.pl8

Dzisiaj jest: 08. 05. 2021
Do końca roku: 237 dni
Jakość Powietrza

Mgr Mors i uczniowie starosądeckiego LO w dwa dni stworzyli niezwykły mural w sali biologicznej

Mgr Mors i uczniowie starosądeckiego LO w dwa dni stworzyli niezwykły mural w sali biologicznej

Tylko dwa dni zajęło mgr Morsowi i uczniom Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu stworzenie niezwykłego muralu w sali biologicznej. Dzisiaj odbyło się jego oficjalne „otwarcie” i złożenie autografów pod dziełem.

Mural, pod kierunkiem mgr Morsa, stworzyli uczniowie, którzy zwyciężyli w szkolnym konkursie. Celem było zaprojektowanie „ściany” do sali biologicznej. Zwyciężył projekt Kingi Tudaj, uczennicy klasy 1b. W projekcie wzięli udział: Wioletta Zielińska, Nadia Zychowicz, Agnieszka Wątroba, Daniel Faron , Anna Lipka, Wiktoria Wnęk, Marlena Niemiec i oczywiście zwyciężczyni projektu Kinga Tudaj.


Sala biologiczna przejdzie pełną metamorfozę. Mural stał się impulsem do zmian. Zaprosiłam do współpracy Mgr Morsa i uczniów liceum. To niezwykła przygoda ze sztuką street art’u, której owoc ujrzał właśnie światło dzienne. Uczniowie sami wykreowali swoją przestrzeń. To ich projekt od A do Z. W tej szkole dajemy młodzieży szeroki wachlarz możliwości do wszechstronnego rozwoju. Wykorzystuje to doskonale - mówi Aneta Mamala, nauczycielka biologii w starosądeckim Liceum i pomysłodawczyni akcji.


To wspaniała przygoda, którą zapamiętamy do końca życia. Warsztaty i malowanie z mgr Morsem to dla nas ogromne wyróżnienie, jesteśmy wdzięczni za taką możliwość - mówią zgodnie uczniowie Liceum.


Projekt został zrealizowany przy współpracy Fundacji Rozwoju Sądecczyzny.


Źródło: SPNS, fot. LO Stary Sącz (AM)

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować