Pogoda Nowy Sącz

1

Dzisiaj jest: 01. 12. 2022 Dni od początku roku: 334 Dni do końca roku: 30
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Otwarcie przedszkola w Paszynie

Otwarcie przedszkola w Paszynie

Budowa przedszkola w Paszynie została już zakończona, ale data jego otwarcia nie przypadnie na 3 września. Planowany początek działalności tej placówki przesunięto na koniec pierwszego miesiąca roku szkolnego.

 

Z końcem września najmłodsi uczniowie – przedszkolaki i klasa „0” szkoły podstawowej – rozpoczną tam swoją edukację. Termin otwarcia został przesunięty z uwag na konieczność dokończenia prac wykończeniowych i związanych z podłączeniem obiektu do sieci elektrycznej.Obiekt składa się z dwóch oddziałów przedszkolnych wyposażonych w sprzęt multimedialny i pomoce dydaktyczne oraz nowoczesne zabawki sprzyjające prawidłowemu rozwoju dziecka i pozwalające na naukę poprzez zabawę. Na zewnątrz urządzono plac zabaw.

 

Rodzice dzieci nie będą ponosić opłat za przedszkole, ani za wyżywienie przez rok działalności placówki, w związku z pozyskaniem na ten cel dofinansowania unijnego, o czym niżej. Obiekt powstał z inicjatywy gminy Chełmiec we współpracy z LGD Korona Sądecka. Środki finansowe zostały pozyskane częściowo z Europejskiego Funduszu Społecznego i stanowią one około 80% wartości projektu. Gmina Chełmiec uzyskała dotację w ramach projektu „Równy start dla każdego malucha”. Całkowitą wartość projektu wyceniono na 1.524.816 zł. Dofinansowanie unijne pozyskane przez gminę Chełmiec wynosi natomiast aż 1.296.090 zł.

 

Nowoczesne przedszkole zaoferuje najmłodszym bardzo szeroki wachlarz dodatkowych zajęć, w tym zajęcia plastyczne, zajęcia z zakresu rytmiki i tańca, gimnastykę korekcyjną, a nawet innowacyjną hipo- i dogoterapię. Ponadto, przedszkolaki i uczniowie klasy „0” będą miały zapewniony dostęp do logopedy i psychologa, którzy w razie potrzeby udzielą specjalistycznej porady.

 

Dokładny termin otwarcia przedszkola nie jest jeszcze znany zostanie podany rodzicom dzieci, które zostały zapisane do tej placówki w późniejszym czasie.

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować