Subregion sądecki: Zmarły dwie kolejne osoby zakażone koronawirusem SARS-CoV-2

Subregion sądecki: Zmarły dwie kolejne osoby zakażone koronawirusem SARS-CoV-2
Subregion sądecki: Zmarły dwie kolejne osoby zakażone koronawirusem SARS-CoV-2

Dzisiaj na terenie powiatu nowosądeckiego odnotowano 11 kolejnych zakażeń wirusem SARS-CoV-2, a w mieście Nowy Sącz 1. Na Sądecczyźnie pojawiło się również 59 nowych ozdrowieńców. Niestety są też cztery kolejne ofiary śmiertelne wirusa wśród których są 92-letnia kobieta, mieszkanka powiatu limanowskiego, która przebywała w Szpitalu w Myślenicach oraz 90-letnia kobieta, mieszkanka Nowego Sącza, która przebywała w Szpitalu Specjalistycznym w Nowym Sączu. Z kolei w regionie, w powiecie limanowskim jest 25 nowych zachorowań. Pojawiło się także 3 ozdrowieńców.

 

Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 259 osób. To 149 kobiet i 110 mężczyzn, w wieku od 2 do 97 lat, z Krakowa (56 osób), powiatu nowotarskiego (28 osób), limanowskiego i tatrzańskiego (po 25 osób), myślenickiego (20 osób), wadowickiego (19 osób), krakowskiego (16 osób), wielickiego (12 osób), nowosądeckiego (11 osób), miechowskiego (10 osób), oświęcimskiego (8 osób), suskiego (6 osób), bocheńskiego i olkuskiego (po 5 osób), chrzanowskiego, dąbrowskiego i tarnowskiego (po 3 osoby), Tarnowa (2 osoby) oraz Nowego Sącza i powiatu proszowickiego (po 1 osobie). Aktualnie 29 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 10558 osób.

 

Niestety PSSE poinformowała również o śmierci 92-letniej kobiety, mieszkanki powiatu limanowskiego, która przebywała w Szpitalu w Myślenicach, 90-letniej kobiety, mieszkanki Nowego Sącza, która przebywała w Szpitalu Specjalistycznym w Nowym Sączu oraz 74-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu tatrzańskiego i 81-letniej kobiety, mieszkanki powiatu nowotarskiego, którzy przebywali w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zmarli mieli choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 188.

 

Z kolei wśród ozdrowieńców jest 67 kobiet i 66 mężczyzn, w wieku od 5 do 90 lat, z powiatu nowosądeckiego (32 osoby), Nowego Sącza (27 osób), powiatu krakowskiego (21 osób), Krakowa (17 osób), powiatów suskiego i wadowickiego (po 7 osób), myślenickiego i tatrzańskiego (po 5 osób), olkuskiego (4 osoby), limanowskiego (3 osoby), brzeskiego (2 osoby) oraz bocheńskiego, chrzanowskiego i wielickiego (po 1 osobie), którzy w większości przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 8169 ozdrowieńców.

Źródło: MUW, Fot. PSSE