Bieg szlakami Gór Stołowych - odbyła się V edycja Zimowego Półmaratonu Gór Stołowych

Bieg szlakami Gór Stołowych - odbyła się V edycja Zimowego Półmaratonu Gór Stołowych
Bieg szlakami Gór Stołowych - odbyła się V edycja Zimowego Półmaratonu Gór Stołowych, Fot. ilustracyjna

W dniu 19 stycznia 2019 r. w Karłowie odbył się V Zimowy Półmaraton Gór Stołowych. Aura nie sprzyjała uczestnikom biegu. Maraton wyruszył punktualnie o 9.00, a w sportowej imprezie uczestniczyło 494 biegaczy.

 

Jako pierwsi na metę dotarli Czech Pavel Brydl oraz Polka pochodząca z Krynicy-Zdroju Natalia Tomasiak. Do mety w Szczelińcu nie dotarło zaledwie trzech uczestników, więc poziom był bardzo wyrównany. 

 

Trasa V Zimowego Półmaratonu Gór Stołowych przebiegała od Centrum Szkoleniowo – Edukacyjnego Parku Narodowego Gór Stołowych, przez szlaki turystyczne polskich Gór  Stołowych do Schroniska PTTK na Szczelińcu. Całkowita długość trasy wynosiła około 21 km. Na trasie znalazły się punkty odżywcze, a limit czasu ukończenia biegu wynosił 5 godzin. Uczestnicy mogli używać rakiet śnieżnych.

 

W ramach zawodów zostały również Mistrzostwa Polski Alpinistów, w których I miejsce zajęli Paweł Sarnowski i Natalia Tomasiak. W obu konkursach obowiązywała klasyfikacja mężczyzn i kobiet. Kolejna edycja Mistrzostw Polski Alpinistów skupiła 50 zawodniczek i zawodników. W biegu wzięli udział wybitni himalaiści – Piotr Pustelnik, Kacper Tekiela, Jerzy Natkański, Janusz Gołąb. Sportowej imprezie towarzyszyła prelekcja prowadzona przez Piotra Pustelnika i Krzysztofa Wielickiego. 

 

Wydarzenie jest organizowane we współpracy z Parkiem Narodowym Gór Stołowych. 

 

Źródło: Miasto Zakopane